כורת פחם ומכשף

6 ליוני, 2021.

לפעמים אני מרגישה שאני בעצם כורת פחם שחולמת שהיא מכשף.

לא חוויתי בחיי את “ההארה” שאנשים מוארים מתארים כפריצת דרך בחייהם והחיים שלי אינם בנויים מפסגות או תהומות. אין בהם אירועים דרמטיים, רק הרבה רגישות.

ככורת פחם אני יוצאת כל יום לעמלי, כורה עוד קצת במנהרה שלי בדרך לאיזו חירות שכלל לא ברור שקיימת. כל זה יכול להיות די מדכא, אבל תוך כדי כריה במנהרות בהן אני מפלסת את דרכי אני חולמת שאני מכשף, שאני כל יכולה, שיש אינסוף אפשרויות, ממדים וכוחות המגולמים בתוכי ועם כל גרם פחם שאני כורה אני מתקרבת אל חירותי.

המכשף נותן לי כוח, לא כמו גזר המוביל את החמור בקצה המקל והוא אינו זוכה לנגוס בו. הוא מקיים אותי בכל גרגר שהופך לאוצר, לרגע, לעולם בעל אינספור ממדים. המכשף מגלה לי תנועה בה הכרייה אינה סבל, היא חקירה מלאת עניין, מסע מלא רגעים של השראה, הוא הופך את הפחם ליהלומים ואוצרות שאין להיאחז בהם, רק לשחררם עוד ועוד בדרך שלא בטוח שמובילה לאנשהו או שאי פעם תגמר.

מקובל לחשוב על החלל, על המוות, על כישוף כחידה, ממדים לא ידועים במעטפת קיומו של אדם אבל המכשף מגלה לי שהחידה היחידה היא החיים, הם אלו שאין לדעתם, וכל יתר החידות, אינן אלא הסחת דעת מפניהם.

המכשף מבקש ממני להתקרב אל החיים עוד ועוד ולהפוך את התאים הקטנים שמרכיבים אותם לחומר העבודה שלי, דרך התאים למצוא את העצמה, את החירות להתקרב עוד ועוד למה שיש, להתקרב עוד ועוד אל הרגע ולהפוך אותו לכור מחצבתי.

ברגע אין דרך ואין מסע, יש אפשרויות והמכשף מלמד אותי להשתמש בהן.

הרגע הינו המפתח לחירות מן הדרך, והחלקיקים הקטנים שמרכיבים אותו הם שדה הכישוף בו הכרה גמישה יכולה להרכיב מחדש את העולם, את הקיום, אותי, כאינסוף אפשרויות והגשמות.

אין רגע טוב או רע, רגע מתאים או לא מתאים, כל הרגעים שווים באפשרויות שהם מגישים לי לפגוש את עצמי. אין רגע של שקר ורגע של אמת. כל רגע מבטא עלי אמת והשאלה היא רק אם יש בי מספיק אהבה להכיר בכך, לא לדחות, לא להיאחז לקבל ולשחרר.

ללא אהבה הכישוף אינו אלא מניפולציה, ללא לב ורגישות ההוויה בוראת את עצמה מחדש אבל החסד המיוחד שהלב שלי יכול לאפשר לה נעדר.

לא קל לפתוח את הלב אל כל הרגעים וכולנו יודעים להרגיש באילו מן הרגעים הלב שלנו סגור וכמה משחרר לפתוח אותו. כואב לפגוש לב סגור, להישאר מחוץ לאהבה, אבל המכשף יודע שהלב היחיד שצריך להשאיר פתוח הוא שלי, והוא מזין אותי בחלומות היפים ביותר, מעוררי ההשראה וכך, גם כשקשה הלב מתחדש ונפתח.

כורה הפחם מעניק לי את ההתמדה, את המסירות, את הסבלנות, את הענווה, את התום, את הפשטות. משאיר אותי קרובה קרובה לעצמי, והמכשף נותן לי עצמה, השראה, מתמיר את הפחם לדלק, לאור, ואת הגבולות לשערים, מוביל אותי אל מי שאני יכולה להיות, והלב… הלב שלי מעניק לי את הפעימה, את תדר החיים, חומר לידיים הכורות והמכשפות.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

שפה בשבילי היא כלי לזרימת אנרגיה. היא ערוץ או מתווה, או אפליקציה שהמבנה שלה מייצר תנועה, מזין או מזרים תדר מסוים בתוכי ובעולם.
 
בשבילי שפה אינה סיפור, אלא ערוץ להבנה של תדרים שונים וכלי לנגישות. כמו שישנם עזרי נגישות לאנשים חרשים או אנשים עוורים, כך השפה היא כלי נגישות לאדם לשהגיע לעולם ואינו יודע מיהו ולאן הגיע.
 
השפה אינה מגלה לאדם מיהו, והיא גם אינה מגלה מהו העולם, אבל היא מציעה אפשרויות לגבי מה אפשר לעשות בעולם כאדם.
 
בעידן הקודם השאלה-תמיהה הייתה, מי אני, מאין באתי, לאן אני הולך, מתוך הנחה אולי שייש אני, שייש מקום ממנו הגעתי ומקום אליו אנחנו מגיעים. כל המבנה של התהיה הוא לינארי, מניח מקור, יעד, וקיום של הוויה תופשת. כמה אלפי שנים אחרי שהתהיות האלו הורהרו עד דק, לא נראה שהתקדמנו עם תשובה, אבל קיבלנו לא מעט ספקולציות או נקודות מבט
 
השאלה שאותי מעניינת היא לא מי אני, או מאין הגעתי ולאן אני הולכת, אלא מה אני יכולה לעשות, להרגיש, לחוות, לחולל
 
דבר ממה שאעשה, ארגיש, אחשוב, אחווה או אחולל אינו מגדיר אותי או את העולם, וכל דבר שאעשה או אחווה או אחולל ישפיע על יכולת התפישה שלי אפשרויות חדשות של קיום
 
כל מילה מבחינתי היא עולם, שפה, מערכת שמאפשרת לי חוויה, שינוי, התפתחות
 
על פי תפישתי כל מילה היא ביטוי לתדר שהוא מובחן באיכות שלו מתדרים אחרים ויש לו מכנים משותפים
 
למשל המילה עקרב, באה לציין יצור מסויים שמתקיים בממד הזאולוגי, אבל כשאני מרשה לעצמי להתקרב למילה, לאיכות, לעקרב, אני מזהה תבנית אנרגטית מסויימת שתומכת באחד מממדי הקיום שלי. העקרב למשל הוא תדר, או אפליקציה שכשאני עובדת איתה אני מזהה את המקום שלו בגוף שלי (כי כל דבר שאני תופשת מתקיים גם בתוכי) וכשאני מפעילה אותו בתוך הגוף שלי יש לי גישה למה שיכול להיות מכונה כגביע הקדוש או מעיין הנעורים, או מיים טהורים מחדשי תודעת חיים. ההכרות עם השפה של העקרב, האפליקציה המבנה, הזרימה שלו מפגיש אותי עם עצמה של התחדשות כוח חיים ואני יכולה להפעיל אותה כמתג
 
המילה אלוהים למעשה מקיימת עולם שלם של הנחות, למשל, איכות שאינה נתפשת באופן ישיר בחומר אבל מארגנת את הקיום באופן שאינו מזדהה באופן מוחלט עם החומרי (במידה ונאמין שאיכות כזו קיימת) ובמידה ולא נאמין שאיכות כזו קיימת היא עדיין מקיימת את המבנה החומרי באופן אחר כלא קיימת
 
כל מילה שאנו תופשים היא קואורדינטה במפה העצומה של הגלקסיה שהיא אנחנו. להיכנס לתוך המילה, ולצלול אל תוך העולם שהיא מאפשרת זה לגעת בעצמנו בעוד אופן
 
מלאך, נשמה, אלוהים, עקרב, הר, כוכבים, אש, מים, אדמה, לוחם, חולם, סליחה תודה, כל איכות כזו אם שייש לה ביטוי פיזי ואם לא, היא איכות מקור שיש לה תבנית אור מטאפיזית, מקום בגוף, רשת אנרגטית שאפשר להפעיל בתוכנו ממש כמו שמפעילים אפליקציה בטלפון
 
הגוף האנושי הוא כמו גלקסיה עצומה, אפשר להגיד “כוכבים”, “תאים”, ואפשר לומר: גמל שלמה, חגב, נמלה, צרצר,…. הם אולי דומים אבל גם שונים מאוד אחד מהשני וכל אחד מעניק הבנה מיוחדת של אפשרויות השימוש בהכרה, הרחבת התודעה ותפעול מושכל יותר של הגוף, שמאפשר עוד התגלות
 
אני חוקרת לא מעט איכויות/ מילים/ אפליקציות לאורך השנים בעבודה אנרגטית מוקפדת ואינטנסיבית על עצמי. אני עכבר הנסיונות של עצמי, אני המעבדה, החוקר, התצפיתן, ואני כל הזמן משתנה, מתגלה, מתאפשרת
 
השנה אני הולכת לנסות ללמד חלק מהתהליכים הללו במסלול השנתי. כשכתבתי שהמסלול השנתי יעסוק בשפות קיבלתי כל מיני תגובות שלימדו אותי שאני צריכה אולי להסביר עוד קצת במה עוסקת שנת הלימודים.
לא נעסוק באותיות. נעסוק במודלים אנרגטיים שמחברים גוף ותודעה לשימוש מושכל יותר בגוף שלנו.
 
אין תכלית ללימודים במובן הישיר, כי אין באמת לאן ללכת, אבל היכולת לתפעול מושכל מביאה איתה הרבה חדווה, חירות ובריאות, גם אם היא יכולה להיות מאוד מאוד מאתגרת. זה לחיות כל הזמן בתפר שבין החלום למציאות, האפשרות וההגשמה, בנביעה האינסופית שההכרה שלנו יכולה לתפוש ולחוות ולהתפתח מתוכה
 
חלק מהשפות שנלמד: שפת הנשמה, שפת הנפש, שפת האלוהות, שפת האהבה, שפת המלאכים, שפת הגאולה, שפת הטבע, שפת הזמן, תדרים של איכויות הוויה מהטבע ומהגלקסיה, ועוד….
 
זה לא מי אני, זה מה אני יכולה להיות, לרגע, לפני שהוא מתחלף ברגע אחר… ואני מתגלה שוב, באופן אחר

התחברות לאתר