דף הבית » פוסט » נרטיב המנהרות

נרטיב המנהרות

בתקופה זו מתקיים בחוגים מסוימים נרטיב שקשור למנהרות מלאות בילדים שזקוקים להצלה. בנרטיב מסופר על מהלך עולמי להצלת הילדים הללו בחסות ארגונים סודיים של אנשים מוארים שלוקחים בהם חלק. חלק מן המוארים הללו הם אנשים שלא היינו מעלים בדעתנו כשייכים לקטגוריה של מוארים, ועל פי הנרטיב, מאחורי מסווה הבורות שלהם הם סוג של קדושים.

נראה שהנרטיב הזה מפעיל הרבה מאוד אנשים ומהדהד משהו לליבם עד למצב שבו הם סבורים שהנרטיב הזה אמיתי. תלמידים שלי שלחו לי כבר כמה סרטונים, בבקשה אישית שאקשיב להם ואולי אף אתן להם תוקף.

אין לי שום יכולת לקבוע אם הנרטיב הזה מבטא אמת פלנטרית, ברור לי שההדהוד הזה לא יכול להתקיים בלי שיגע במשהו בתת ההכרה הקולקטיבית.

ילדים בעולם הזה אינם רק בני אנוש צעירים. במובן מסוים כולנו ילדים בעולם הזה ובמובן מסוים רובנו חיים עדיין במנהרות תת קרקעיות, נעדרות אור, משועבדים לנרטיבים וכוחות שהם לא אנחנו.

במובן מסוים בתקופה האחרונה הרבה פעילי אור, משמיעים את דברם, מלמדים ונותנים כוח לאנשים בעולם. הם תמיד היו כאן, אבל לא תמיד אפשר לשמוע אותם.

השינוי המתחולל כעת בעולם יצר טלטלה, ובעקבותיה הקשבה, ולכן השינוי הזה מעודד רבים לצאת מן המנהרות הללו שמייצגות תהום נשייה, נעדרת זיכרון, נעדרת עוצמה שבה הזהות הנוצצת פשוט כבתה.

המנהרות הללו דומות למבוך שבו במשך אלפי שנים איבדנו את הזהות, את הכוחות ואת הידע שלנו, ועכשיו כשהאדמה רועדת המנהרות קורסות והאור שתמיד היה שם בחוץ מצליח לחלחל להכרה שלנו.

אנחנו האלטרנטיבה שאנחנו מחכים לה, האלטרנטיבה למנהרות האפלות שבהן הלכנו לאיבוד, אנחנו הילדים שמתחילים לצאת עכשיו מן המנהרות.

כל נרטיב שמתלקח ברשת האנושית מהדהד משהו בתודעה הקולקטיבית של הנפש. אל תתנו לאנשים לנצל את הנרטיב הזה ולגרום לכם לחשוב שעובדי האור הם לא אתם, אל תתפתו להאמין שהרע הוא טוב והטוב הוא רע. זו מניפולציה שמשאירה אתכם במנהרות האפלות של היעדר שליטה.

אתם הטוב ואתם הרע, אתם הבורות ואתם מצילי האנושות. ילדות היא מטאפורה, ילדות היא היבט שתמיד מתקיים לא משנה באיזה גיל אנחנו, ואם הזנחנו את הילד שהוא אנחנו אז הלכנו לאיבוד.

הילדה המוזנחת היא הנפש שהושארה מאחור בזמן שהנשמה עפה על עצמה באגו שהתפתח ולא טרח לחזור לאסוף את הילדה האבודה. פיצלנו את עצמנו לגבוה ונמוך, בהמי ואלוהי וכך קיבענו את הכלא והמנהרות שלא יתנו לנו חופש עד שנשחרר את החלק בתוכנו שנשאר שם.

אנו בתקופה שבה המודחק פורץ החוצה ולכן המציאות נראית אלימה, אלו הן המנהרות שמשחררות את המודחק הזה והחירות היא שהוא ינהל אותנו פחות.

פרעה, עבדות, חירות והאל, הם כולם היבטים של משה. משה לא יכול לחיות חיים טובים בלי לגאול את נפשו ממצריים. כאשר משה פוגש את האל הוא פוגש את הקול האלוהי בתוכו ששולח אותו לשחרר את נפשו.  במדבר נשארים האל, הנפש ומשה, ומי שנולד מחדש לארץ המובטחת הוא העם שמיזג את האלוהי והנפשי והפך להוויה חדשה.

אני צפיתי בכמה חלקי סרטונים ומודה שההגשה, השפה, והגישה בהם לא הרגישה לי נקייה.

אחד הסימנים המובהקים עבורי למניפולציה רוחנית היא הסוד. ברגע שאומרים ארגון סודי (מואר או נפשע), ברגע שאומרים שהידע מצוי רק אצל מעטים כי אסור לחשוף אותו, ברגע שמישהו בסרטון אומר לי שהוא מחובר למשהו סודי או מישהו שהוא לא יכול לחשוף כדי לא לפגוע במשימה של אור, הדובר מאבד אותי.

האור אוהב להיות גלוי. האור שייך לכולם לא לבעלי סוד והוא נגיש לכל אחד שמצליח להרים את הראש ממנהרת השכחה והבורות בה הוא הלך לאיבוד.

אני חשה שסרטונים אלו אינם משרתים את כוחו של הפרט ואינם משחררים את התודעה לאור. הם מניפולטיביים משום שהם מדברים חושך בשפה של אור. בעיני זה חילול קודש, לא פחות מאיש דת שפוגע מינית בילד. התדר הזה אינו משרת את התודעה האנושית החופשית אלא משאיר אותה במקומה.

אני בהחלט יכולה להבין מדוע הנרטיב הזה מפעיל הד חזק, הוא נוגע לטראומה או זיכרון או חוויה נפשית קולקטיבית שיכולה בהחלט להעיר ולהאיר, וכל אחד שהנרטיב הזה נוגע ומהדהד לליבו מוזמן להוציא את הראש שלו מן המנהרה התת קרקעית בה הוא כלוא ולפגוש את הגואל שבו.

כל זה אינו בא לבטל את האמת הכואבת על ההיקף העצום של תופעת התעללות וסחר בילדים בעולם בעבר ובהווה. נושא כאוב שהקדשתי לו לא מעט מתשומת ליבי ויכולותיי.

4 לספטמבר, 2020

כתיבת תגובה

בית הספר ללימודים אזוטריים

התחברות לאתר

דברו איתנו

התחברות באמצעות לינק חד פעמי

דילוג לתוכן