טאבו עץ הדעת מול עץ החיים

22 לאוגוסט, 2020.

מאחורי החרדה והתקווה שיש מאחורי הקלעים מישהו שמנהל את הדברים  – כוח נסתר, מיטיב או מדכא, אלוהי או שטני –  שמנווט את הספינה הזו של הקיום האנושי בעולם, מסתתרת האימה המבעיתה שאין שם אף אחד. שאין תוכנית גדולה ואף אחד לא הולך להגיע ולעשות סדר.

מאחורי טאבו עץ הדעת, החטא הקדמון, שאנחנו לא מפסיקים ללעוס בניסיון לעכל את קיומנו, להבין אותו ולעשות בו סדר – מסתתר עץ החיים, זה שאנחנו לא יודעים מה לומר עליו, זה שאנחנו לא מצליחים לדעת, או להבין.

החיים הם תופעה כל כך עצומה ומטלטלת שאנו מסתתרים בצילו של עץ הדעת כסם הזיה מטשטש, שעל אף הסבל שהוא מייצר מצליח לשכך את האימה והעצמה של החיים הבלתי נתפשים.

לא האל הוא הבלתי נתפש – את האל אנחנו מדברים, מאתגרים, נותנים ולוקחים ממנו תפקידים, ומשליכים עליו מנפשנו את תקוותינו, ופחדינו. אינסוף נאמר על האל, אבל לא על עץ החיים שיושב לו שם צפון ומוגן בגן עדן מיום היווצרו, בלתי נגוע ובלתי ידוע.

לא מדובר בשלילת הקיום האלוהי, אלא באפשרות שהגיעה העת לשחרר את ההזדהות המוחלטת של האדם עם הילד חסר האונים שזקוק להורה ולהתחיל להזדהות עם ההורה שיכול לטפל בילד חסר האונים.

העמדה הנפשית של הילד, בתלותה וחוסר עצמאותה, היא זו שמיילדת את פנטזיית ההורה המיטיב, ואת אימת ההורה המדכא. במקום להתבגר ולשחרר את עמדת הילד אנחנו נאבקים על דמות ההורה/ המנהיג/ הגואל, מבלי להבין שעצם עמדת התלות מכילה את האימה והכמיהה שבוראות את ההורה המיטיב והטורף.

אנו מהופנטים אל אנשים בעלי כוח, בעלי הון, או מנהיגים, ומנסים להחליט אם הם טובים או רעים, חושבים ש”התעוררנו” כשאנחנו מגלים שמאחורי חזות שנראית לכאורה טובה או רעה מסתתר היבט הפוך או אחר, ולא מבינים שכל זה ממשיך להתקיים תחת השפעת סם ההזיה של עץ הדעת, נאחזים בקרומי החלום רק כדי לא להתעורר לחיים שהם חידה בלתי מובנת וניתנת לעיכול או פתרון.

החיים הינם חידה גדולה מיכולת ההכרה שלנו לתפוש, אבל זה אינו מונע מאיתנו לבטא את מי שאנחנו בתוכם, לבחור את הכוח שאנחנו רוצים לבטא בהם ולתת לו להוביל אותנו, אם הוא אהבה, תבונה, חמלה, יצירתיות, חקירה, בנייה, ריפוי, אומץ או מנהיגות.

החיים הם לא שלנו, הם כחליפה שהשכרנו לתקופה ויכולה לאפשר לנו להכיר את עצמנו, ללמוד, ולהתפתח.

החיים אינם בנויים לתת מענה למה שאנו סבורים שעליהם לבטא או לאירועים שאנו סבורים שצריכים להתרחש בהם אבל הם גם לא יכולים למנוע מאיתנו את החיבור לכוח שבתוכנו וביטויו.

סדר עולמי חדש הוא לא מצב של בעלי כוח חדשים שמשתלטים על העולם, זה לא חדש כלל אלא מוכר ועתיק.

סדר עולמי חדש הינו שינוי העמדה שלנו מילד שמחכה לגאולה ליוצרי הגאולה האישית שלנו, כל אחד בדרכו ומתוך ההסכמה לנוע במה שאיננו מבינים, ושאיננו יכולים לשלוט או לעצב, מתוך כוחה הנסתר של הכוונה האישית שלנו וביטויה בעולם ללא תנאי.   

תודה ל Sharon Ben Shmuel Maayan על התמונה

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

שפה בשבילי היא כלי לזרימת אנרגיה. היא ערוץ או מתווה, או אפליקציה שהמבנה שלה מייצר תנועה, מזין או מזרים תדר מסוים בתוכי ובעולם.
 
בשבילי שפה אינה סיפור, אלא ערוץ להבנה של תדרים שונים וכלי לנגישות. כמו שישנם עזרי נגישות לאנשים חרשים או אנשים עוורים, כך השפה היא כלי נגישות לאדם לשהגיע לעולם ואינו יודע מיהו ולאן הגיע.
 
השפה אינה מגלה לאדם מיהו, והיא גם אינה מגלה מהו העולם, אבל היא מציעה אפשרויות לגבי מה אפשר לעשות בעולם כאדם.
 
בעידן הקודם השאלה-תמיהה הייתה, מי אני, מאין באתי, לאן אני הולך, מתוך הנחה אולי שייש אני, שייש מקום ממנו הגעתי ומקום אליו אנחנו מגיעים. כל המבנה של התהיה הוא לינארי, מניח מקור, יעד, וקיום של הוויה תופשת. כמה אלפי שנים אחרי שהתהיות האלו הורהרו עד דק, לא נראה שהתקדמנו עם תשובה, אבל קיבלנו לא מעט ספקולציות או נקודות מבט
 
השאלה שאותי מעניינת היא לא מי אני, או מאין הגעתי ולאן אני הולכת, אלא מה אני יכולה לעשות, להרגיש, לחוות, לחולל
 
דבר ממה שאעשה, ארגיש, אחשוב, אחווה או אחולל אינו מגדיר אותי או את העולם, וכל דבר שאעשה או אחווה או אחולל ישפיע על יכולת התפישה שלי אפשרויות חדשות של קיום
 
כל מילה מבחינתי היא עולם, שפה, מערכת שמאפשרת לי חוויה, שינוי, התפתחות
 
על פי תפישתי כל מילה היא ביטוי לתדר שהוא מובחן באיכות שלו מתדרים אחרים ויש לו מכנים משותפים
 
למשל המילה עקרב, באה לציין יצור מסויים שמתקיים בממד הזאולוגי, אבל כשאני מרשה לעצמי להתקרב למילה, לאיכות, לעקרב, אני מזהה תבנית אנרגטית מסויימת שתומכת באחד מממדי הקיום שלי. העקרב למשל הוא תדר, או אפליקציה שכשאני עובדת איתה אני מזהה את המקום שלו בגוף שלי (כי כל דבר שאני תופשת מתקיים גם בתוכי) וכשאני מפעילה אותו בתוך הגוף שלי יש לי גישה למה שיכול להיות מכונה כגביע הקדוש או מעיין הנעורים, או מיים טהורים מחדשי תודעת חיים. ההכרות עם השפה של העקרב, האפליקציה המבנה, הזרימה שלו מפגיש אותי עם עצמה של התחדשות כוח חיים ואני יכולה להפעיל אותה כמתג
 
המילה אלוהים למעשה מקיימת עולם שלם של הנחות, למשל, איכות שאינה נתפשת באופן ישיר בחומר אבל מארגנת את הקיום באופן שאינו מזדהה באופן מוחלט עם החומרי (במידה ונאמין שאיכות כזו קיימת) ובמידה ולא נאמין שאיכות כזו קיימת היא עדיין מקיימת את המבנה החומרי באופן אחר כלא קיימת
 
כל מילה שאנו תופשים היא קואורדינטה במפה העצומה של הגלקסיה שהיא אנחנו. להיכנס לתוך המילה, ולצלול אל תוך העולם שהיא מאפשרת זה לגעת בעצמנו בעוד אופן
 
מלאך, נשמה, אלוהים, עקרב, הר, כוכבים, אש, מים, אדמה, לוחם, חולם, סליחה תודה, כל איכות כזו אם שייש לה ביטוי פיזי ואם לא, היא איכות מקור שיש לה תבנית אור מטאפיזית, מקום בגוף, רשת אנרגטית שאפשר להפעיל בתוכנו ממש כמו שמפעילים אפליקציה בטלפון
 
הגוף האנושי הוא כמו גלקסיה עצומה, אפשר להגיד “כוכבים”, “תאים”, ואפשר לומר: גמל שלמה, חגב, נמלה, צרצר,…. הם אולי דומים אבל גם שונים מאוד אחד מהשני וכל אחד מעניק הבנה מיוחדת של אפשרויות השימוש בהכרה, הרחבת התודעה ותפעול מושכל יותר של הגוף, שמאפשר עוד התגלות
 
אני חוקרת לא מעט איכויות/ מילים/ אפליקציות לאורך השנים בעבודה אנרגטית מוקפדת ואינטנסיבית על עצמי. אני עכבר הנסיונות של עצמי, אני המעבדה, החוקר, התצפיתן, ואני כל הזמן משתנה, מתגלה, מתאפשרת
 
השנה אני הולכת לנסות ללמד חלק מהתהליכים הללו במסלול השנתי. כשכתבתי שהמסלול השנתי יעסוק בשפות קיבלתי כל מיני תגובות שלימדו אותי שאני צריכה אולי להסביר עוד קצת במה עוסקת שנת הלימודים.
לא נעסוק באותיות. נעסוק במודלים אנרגטיים שמחברים גוף ותודעה לשימוש מושכל יותר בגוף שלנו.
 
אין תכלית ללימודים במובן הישיר, כי אין באמת לאן ללכת, אבל היכולת לתפעול מושכל מביאה איתה הרבה חדווה, חירות ובריאות, גם אם היא יכולה להיות מאוד מאוד מאתגרת. זה לחיות כל הזמן בתפר שבין החלום למציאות, האפשרות וההגשמה, בנביעה האינסופית שההכרה שלנו יכולה לתפוש ולחוות ולהתפתח מתוכה
 
חלק מהשפות שנלמד: שפת הנשמה, שפת הנפש, שפת האלוהות, שפת האהבה, שפת המלאכים, שפת הגאולה, שפת הטבע, שפת הזמן, תדרים של איכויות הוויה מהטבע ומהגלקסיה, ועוד….
 
זה לא מי אני, זה מה אני יכולה להיות, לרגע, לפני שהוא מתחלף ברגע אחר… ואני מתגלה שוב, באופן אחר

התחברות לאתר