עקרון בסיסי לריפוי והתחדשות

17 לינואר, 2021.

בסרטו המאלף של דיויד אדינבורו הוא מסכם בצורה פשוטה את אחד העקרונות הבסיסיים לריפוי והתחדשות הפלנטה, עקרון שאחראי לשפע, לשגשוג וההרמוניה של החיים, וטמון בריבוי זנים וגיוון. ברגע שזן אחד משתלט, יוצא הטבע מאיזון וגם אם לרגע נראה שהוא השולט והמנצח, בסופו של דבר הוא מכלה את משאביו.

אנחנו איננו בהמות ולכן אין סיבה שנתנהג כעדר, איננו חייבים לתפוש את התקופה כמלחמה ולהיכנס מתחת לאלונקה. איננו חייבים לתת תוקף לבחירות שלנו על ידי שנכפה אותן על מישהו אחר, אנחנו יכולים להיכנס כולנו תחת חופה, ולתת לכל אדם את האפשרות להתקיים מתוך מי שהוא ולהתבונן ביופי של החגיגה הזו.

אנחנו זקוקים לשפה חדשה, לא החוסן יהדוף את הנגיף, אלא הגמישות, היצירתיות, היכולת לנשום לתוך פחד וקונפליקט, והיכולת ללמוד דברים חדשים.

במשך אלפי שנים נאבק האדם בכל מה שאיים עליו, מתוך מודעות של חומה ומגדל, אני המגדל, אני האל, אני האחד, והחומה תשמור על מי ומה שאני וכראי לכך תפש האדם את ההתמודדות שלו עם וירוסים וחיידקים בשפה של מערכת החיסון.

אולי אפשר להתחיל לתפוש באופן אחר את מה שמאיים עלי ובמקום לתקוף או להתגונן, לשוחח, אולי כאשר הדלת פתוחה לא צריך לפוצץ את הבית ולא צריך מקלט.

אנחנו מתקיימים היום בעולם שבו אין יותר דמוקרטיה אמיתית. יש דמוקרטיה למראית עין שבה הרוב גם אם הוא במיעוט, מנסה לכפות על הכלל את עמדותיו, ודיקטטורות שבהן רוב קטן יותר כופה על הכלל את שלטונו.

אנחנו מתקיימים בתקופה שבה המודל של האחד שיכול לפתור, להוביל, להנהיג – תם. תקופה שבה מנהיג חזק הוא לא הפתרון, הוא הבעיה.

אנחנו לא צריכים מנהיגים, אנחנו צריכים נבחרי ציבור שיודעים להקשיב, להחליף רעיונות, ולשתף פעולה. ויכול להיות שנצטרך עוד כמה סבבי בחירות עקרים כדי להבין זאת.

עלינו להתחיל לתפוש את כל הפילוגים: ערבים יהודים, חילונים דתיים, מתחסנים לא מתחסנים, כפרה-היסטוריה של המין האנושי, שייכים לזן שהיינו כשעוד לא הבנו מה המפתח בפלנטה הזו לשפע ולכן חיינו במחסור ובאלימות.

התקופה הזו זקוקה לאנשים שיתחילו לתפוש את כל הצדדים של המטבע כשייכים לעבר ויתחילו לתפוש עתיד של דיאלוג וסליחה לעצמנו על שאיבדנו את הדרך בתוך עץ הדעת טוב רע.

עלינו להתחיל לתפוש את עץ החיים שעד כה היה רחב מיכולת התפישה האנושית. עץ החיים השוכן לו בגן עדן מקדם הוא בעל חכמת הגיוון, הריבוי והשפע, לשם כך עלינו לשחרר את השיפוט ואת “האחד”.

כדי שמאבק יהפוך להיות חלק מן העבר של המין האנושי עלינו להתחיל ביחד לתפוש עתיד שבו לא שופטים את כל מי שהתבלבל וטעה, או חשב שהוא יודע טוב יותר עבור האחר, אלא סולחים לו, מתוך הבנה של אנושיותנו, והסכמתנו להתרחב אל מעבר לה.

הצדק או הטעות אינם שייכים לאדם אחד או אחר. כל אדם הוא שונה, הוא כמו זן מיוחד לכשעצמו ומה שנכון לאחד ויכול להביא לו בריאות ושגשוג אינו בהכרח נכון לאחר ויכול אף לכבות אותו ולפגוע בו נפשית ובריאותית.

החיים בנויים להכיל את הגיוון הזה ומשגשגים בו, וגם האדם יוכל לשגשג בתוכם אם יתחיל  ללמוד אותם בשפה חדשה.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

שפה בשבילי היא כלי לזרימת אנרגיה. היא ערוץ או מתווה, או אפליקציה שהמבנה שלה מייצר תנועה, מזין או מזרים תדר מסוים בתוכי ובעולם.
 
בשבילי שפה אינה סיפור, אלא ערוץ להבנה של תדרים שונים וכלי לנגישות. כמו שישנם עזרי נגישות לאנשים חרשים או אנשים עוורים, כך השפה היא כלי נגישות לאדם לשהגיע לעולם ואינו יודע מיהו ולאן הגיע.
 
השפה אינה מגלה לאדם מיהו, והיא גם אינה מגלה מהו העולם, אבל היא מציעה אפשרויות לגבי מה אפשר לעשות בעולם כאדם.
 
בעידן הקודם השאלה-תמיהה הייתה, מי אני, מאין באתי, לאן אני הולך, מתוך הנחה אולי שייש אני, שייש מקום ממנו הגעתי ומקום אליו אנחנו מגיעים. כל המבנה של התהיה הוא לינארי, מניח מקור, יעד, וקיום של הוויה תופשת. כמה אלפי שנים אחרי שהתהיות האלו הורהרו עד דק, לא נראה שהתקדמנו עם תשובה, אבל קיבלנו לא מעט ספקולציות או נקודות מבט
 
השאלה שאותי מעניינת היא לא מי אני, או מאין הגעתי ולאן אני הולכת, אלא מה אני יכולה לעשות, להרגיש, לחוות, לחולל
 
דבר ממה שאעשה, ארגיש, אחשוב, אחווה או אחולל אינו מגדיר אותי או את העולם, וכל דבר שאעשה או אחווה או אחולל ישפיע על יכולת התפישה שלי אפשרויות חדשות של קיום
 
כל מילה מבחינתי היא עולם, שפה, מערכת שמאפשרת לי חוויה, שינוי, התפתחות
 
על פי תפישתי כל מילה היא ביטוי לתדר שהוא מובחן באיכות שלו מתדרים אחרים ויש לו מכנים משותפים
 
למשל המילה עקרב, באה לציין יצור מסויים שמתקיים בממד הזאולוגי, אבל כשאני מרשה לעצמי להתקרב למילה, לאיכות, לעקרב, אני מזהה תבנית אנרגטית מסויימת שתומכת באחד מממדי הקיום שלי. העקרב למשל הוא תדר, או אפליקציה שכשאני עובדת איתה אני מזהה את המקום שלו בגוף שלי (כי כל דבר שאני תופשת מתקיים גם בתוכי) וכשאני מפעילה אותו בתוך הגוף שלי יש לי גישה למה שיכול להיות מכונה כגביע הקדוש או מעיין הנעורים, או מיים טהורים מחדשי תודעת חיים. ההכרות עם השפה של העקרב, האפליקציה המבנה, הזרימה שלו מפגיש אותי עם עצמה של התחדשות כוח חיים ואני יכולה להפעיל אותה כמתג
 
המילה אלוהים למעשה מקיימת עולם שלם של הנחות, למשל, איכות שאינה נתפשת באופן ישיר בחומר אבל מארגנת את הקיום באופן שאינו מזדהה באופן מוחלט עם החומרי (במידה ונאמין שאיכות כזו קיימת) ובמידה ולא נאמין שאיכות כזו קיימת היא עדיין מקיימת את המבנה החומרי באופן אחר כלא קיימת
 
כל מילה שאנו תופשים היא קואורדינטה במפה העצומה של הגלקסיה שהיא אנחנו. להיכנס לתוך המילה, ולצלול אל תוך העולם שהיא מאפשרת זה לגעת בעצמנו בעוד אופן
 
מלאך, נשמה, אלוהים, עקרב, הר, כוכבים, אש, מים, אדמה, לוחם, חולם, סליחה תודה, כל איכות כזו אם שייש לה ביטוי פיזי ואם לא, היא איכות מקור שיש לה תבנית אור מטאפיזית, מקום בגוף, רשת אנרגטית שאפשר להפעיל בתוכנו ממש כמו שמפעילים אפליקציה בטלפון
 
הגוף האנושי הוא כמו גלקסיה עצומה, אפשר להגיד “כוכבים”, “תאים”, ואפשר לומר: גמל שלמה, חגב, נמלה, צרצר,…. הם אולי דומים אבל גם שונים מאוד אחד מהשני וכל אחד מעניק הבנה מיוחדת של אפשרויות השימוש בהכרה, הרחבת התודעה ותפעול מושכל יותר של הגוף, שמאפשר עוד התגלות
 
אני חוקרת לא מעט איכויות/ מילים/ אפליקציות לאורך השנים בעבודה אנרגטית מוקפדת ואינטנסיבית על עצמי. אני עכבר הנסיונות של עצמי, אני המעבדה, החוקר, התצפיתן, ואני כל הזמן משתנה, מתגלה, מתאפשרת
 
השנה אני הולכת לנסות ללמד חלק מהתהליכים הללו במסלול השנתי. כשכתבתי שהמסלול השנתי יעסוק בשפות קיבלתי כל מיני תגובות שלימדו אותי שאני צריכה אולי להסביר עוד קצת במה עוסקת שנת הלימודים.
לא נעסוק באותיות. נעסוק במודלים אנרגטיים שמחברים גוף ותודעה לשימוש מושכל יותר בגוף שלנו.
 
אין תכלית ללימודים במובן הישיר, כי אין באמת לאן ללכת, אבל היכולת לתפעול מושכל מביאה איתה הרבה חדווה, חירות ובריאות, גם אם היא יכולה להיות מאוד מאוד מאתגרת. זה לחיות כל הזמן בתפר שבין החלום למציאות, האפשרות וההגשמה, בנביעה האינסופית שההכרה שלנו יכולה לתפוש ולחוות ולהתפתח מתוכה
 
חלק מהשפות שנלמד: שפת הנשמה, שפת הנפש, שפת האלוהות, שפת האהבה, שפת המלאכים, שפת הגאולה, שפת הטבע, שפת הזמן, תדרים של איכויות הוויה מהטבע ומהגלקסיה, ועוד….
 
זה לא מי אני, זה מה אני יכולה להיות, לרגע, לפני שהוא מתחלף ברגע אחר… ואני מתגלה שוב, באופן אחר

התחברות לאתר