קפיצות בזמן

9 לאוקטובר, 2022.

החבר שבתמונה, (המכונה על ידי בתי ליה, ג’פרי) חיכה על מפתן הדלת שלנו לפני כמה לילות. הוא עמד שם שקט וגם כשפתחנו את הדלת הוא נשאר דומם, כמו איזה שומר סף, או כמו מתנה, או אות.

למחרת בבוקר הגיעו אנשים הביתה והוא קפץ פנימה, וראינו שרגל אחת שלו חסרה (היא היתה שם לילה קודם), מצאנו את הרגל ממש קרוב לדלת.

נתנו לו להישאר בבית, ומאז כל כמה שעות אנחנו מחפשות אותו, ביום הראשון הוא נשאר צמוד לנעליים שלי, אתמול הוא כבר התחיל לנדוד והיום הוא קפץ לסלון. על הרצפה הנחנו קצת חסה, מלפפון וגם איזה חרק מת. הוא העדיף את החסה.

כאשר חיות מבקרות אותי אני מרגישה מבורכת, אני מבינה שחלק מכוח החיים שלי מתחדש ומקבל תוקף. לפני כשבועיים, הרמתי בטעות עקרב שחור תינוק, שחשבתי שהוא עלה יבש, הוא נתן לי מכוח החיים המחדש שלו וזו היתה חוויה מופלאה בתודעה שהיא פתחה עבורי, אתמול קיפץ לו פנימה צרצר שחור קטן, שמסמן לי שאני צריכה לשיר את השיר שלי, ושיש לי כעת מה לומר אז לא לעצור את עצמי, העורב קרע בבוקר וידעתי שהחוקים שמאחורי חזות הדברים נגלים לי ואני מחוברת לאמת.

החגב מסמן עבורי קפיצת גדילה, הוא קופץ קדימה והוא קופץ גבוה. בשונה מהתפתחות תהליכית, של נבט שצומח מילימטר מילימטר, או נמלה שפוסעת צעד צעד, ברגע אחד החגב נמצא בגובה או במרחק אחר.

בשום שלב לא חשתי בחיי הזדהות גדולה עם העץ, למדתי ממנו הרבה ולמדתי לאהוב אותו אבל לא הרגשתי שאני מזדהה עם תהליך הצמיחה שהוא מגלם ולא הרגשתי שדברים אמורים להתפתח על ציר עוקב של זמן.

כל פעם שאמרו לי שאני צריכה סבלנות לתהליך הרגשתי שגונבים לי את האוויר, שחושך יורד עלי. לא כי אין לי סבלנות, אלא משום שהשפה של צמיחה אורגנית אינו מבטא את המהות של מי שאני.

בשבועות האחרונים אני מתבוננת ברגעים שונים בחיי, ואפילו בהבדלים שאני חווה מהבוקר ועד הערב. אני מגלה שאין שום היגיון או אורגניות בנקודות המודעות השונות ביניהן אני חולפת. השמש של הבוקר וזו של הצהרים, אינה אותה שמש. ואין לי מושג אפילו להסביר מתי קורות הקפיצות הללו, איפה הן נמצאות בזמן או במרחב.

סידור הנקודות, או אירועי החיים על השעון או מפה לא באמת אומר שהם נמצאים סמוכים אלו לאלו, זה רק אומר שמצאנו דרך לתפוש אותן.

אני זוכרת שאחרי עשר שנים של נדודים בין מרחבי מגורים שונים שאלה אותי מישהי “ומה עם לשים קצת שורשים?” עניתי לה בשיא הטבעיות, “אבל אני לא עץ”.

האם המעבר של פרפר מביצה לזחל, לגולם, לחרק מעופף הוא תהליך? או האם אלו קפיצות גדילה? או מופעים שונים של אותה הוויה? או הוויה אחרת שאנחנו נחושים למצוא קשר בין חלקיה?

אני נוטה להטיל ספק בהכול ולפעמים זה די קשה לבנות ככה חיים, אבל אולי זה מאפשר לגלות חיים אחרים מאחורי הסיפור של מה שלכאורה נדמה לנו כחיים.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

שפה בשבילי היא כלי לזרימת אנרגיה. היא ערוץ או מתווה, או אפליקציה שהמבנה שלה מייצר תנועה, מזין או מזרים תדר מסוים בתוכי ובעולם.
 
בשבילי שפה אינה סיפור, אלא ערוץ להבנה של תדרים שונים וכלי לנגישות. כמו שישנם עזרי נגישות לאנשים חרשים או אנשים עוורים, כך השפה היא כלי נגישות לאדם לשהגיע לעולם ואינו יודע מיהו ולאן הגיע.
 
השפה אינה מגלה לאדם מיהו, והיא גם אינה מגלה מהו העולם, אבל היא מציעה אפשרויות לגבי מה אפשר לעשות בעולם כאדם.
 
בעידן הקודם השאלה-תמיהה הייתה, מי אני, מאין באתי, לאן אני הולך, מתוך הנחה אולי שייש אני, שייש מקום ממנו הגעתי ומקום אליו אנחנו מגיעים. כל המבנה של התהיה הוא לינארי, מניח מקור, יעד, וקיום של הוויה תופשת. כמה אלפי שנים אחרי שהתהיות האלו הורהרו עד דק, לא נראה שהתקדמנו עם תשובה, אבל קיבלנו לא מעט ספקולציות או נקודות מבט
 
השאלה שאותי מעניינת היא לא מי אני, או מאין הגעתי ולאן אני הולכת, אלא מה אני יכולה לעשות, להרגיש, לחוות, לחולל
 
דבר ממה שאעשה, ארגיש, אחשוב, אחווה או אחולל אינו מגדיר אותי או את העולם, וכל דבר שאעשה או אחווה או אחולל ישפיע על יכולת התפישה שלי אפשרויות חדשות של קיום
 
כל מילה מבחינתי היא עולם, שפה, מערכת שמאפשרת לי חוויה, שינוי, התפתחות
 
על פי תפישתי כל מילה היא ביטוי לתדר שהוא מובחן באיכות שלו מתדרים אחרים ויש לו מכנים משותפים
 
למשל המילה עקרב, באה לציין יצור מסויים שמתקיים בממד הזאולוגי, אבל כשאני מרשה לעצמי להתקרב למילה, לאיכות, לעקרב, אני מזהה תבנית אנרגטית מסויימת שתומכת באחד מממדי הקיום שלי. העקרב למשל הוא תדר, או אפליקציה שכשאני עובדת איתה אני מזהה את המקום שלו בגוף שלי (כי כל דבר שאני תופשת מתקיים גם בתוכי) וכשאני מפעילה אותו בתוך הגוף שלי יש לי גישה למה שיכול להיות מכונה כגביע הקדוש או מעיין הנעורים, או מיים טהורים מחדשי תודעת חיים. ההכרות עם השפה של העקרב, האפליקציה המבנה, הזרימה שלו מפגיש אותי עם עצמה של התחדשות כוח חיים ואני יכולה להפעיל אותה כמתג
 
המילה אלוהים למעשה מקיימת עולם שלם של הנחות, למשל, איכות שאינה נתפשת באופן ישיר בחומר אבל מארגנת את הקיום באופן שאינו מזדהה באופן מוחלט עם החומרי (במידה ונאמין שאיכות כזו קיימת) ובמידה ולא נאמין שאיכות כזו קיימת היא עדיין מקיימת את המבנה החומרי באופן אחר כלא קיימת
 
כל מילה שאנו תופשים היא קואורדינטה במפה העצומה של הגלקסיה שהיא אנחנו. להיכנס לתוך המילה, ולצלול אל תוך העולם שהיא מאפשרת זה לגעת בעצמנו בעוד אופן
 
מלאך, נשמה, אלוהים, עקרב, הר, כוכבים, אש, מים, אדמה, לוחם, חולם, סליחה תודה, כל איכות כזו אם שייש לה ביטוי פיזי ואם לא, היא איכות מקור שיש לה תבנית אור מטאפיזית, מקום בגוף, רשת אנרגטית שאפשר להפעיל בתוכנו ממש כמו שמפעילים אפליקציה בטלפון
 
הגוף האנושי הוא כמו גלקסיה עצומה, אפשר להגיד “כוכבים”, “תאים”, ואפשר לומר: גמל שלמה, חגב, נמלה, צרצר,…. הם אולי דומים אבל גם שונים מאוד אחד מהשני וכל אחד מעניק הבנה מיוחדת של אפשרויות השימוש בהכרה, הרחבת התודעה ותפעול מושכל יותר של הגוף, שמאפשר עוד התגלות
 
אני חוקרת לא מעט איכויות/ מילים/ אפליקציות לאורך השנים בעבודה אנרגטית מוקפדת ואינטנסיבית על עצמי. אני עכבר הנסיונות של עצמי, אני המעבדה, החוקר, התצפיתן, ואני כל הזמן משתנה, מתגלה, מתאפשרת
 
השנה אני הולכת לנסות ללמד חלק מהתהליכים הללו במסלול השנתי. כשכתבתי שהמסלול השנתי יעסוק בשפות קיבלתי כל מיני תגובות שלימדו אותי שאני צריכה אולי להסביר עוד קצת במה עוסקת שנת הלימודים.
לא נעסוק באותיות. נעסוק במודלים אנרגטיים שמחברים גוף ותודעה לשימוש מושכל יותר בגוף שלנו.
 
אין תכלית ללימודים במובן הישיר, כי אין באמת לאן ללכת, אבל היכולת לתפעול מושכל מביאה איתה הרבה חדווה, חירות ובריאות, גם אם היא יכולה להיות מאוד מאוד מאתגרת. זה לחיות כל הזמן בתפר שבין החלום למציאות, האפשרות וההגשמה, בנביעה האינסופית שההכרה שלנו יכולה לתפוש ולחוות ולהתפתח מתוכה
 
חלק מהשפות שנלמד: שפת הנשמה, שפת הנפש, שפת האלוהות, שפת האהבה, שפת המלאכים, שפת הגאולה, שפת הטבע, שפת הזמן, תדרים של איכויות הוויה מהטבע ומהגלקסיה, ועוד….
 
זה לא מי אני, זה מה אני יכולה להיות, לרגע, לפני שהוא מתחלף ברגע אחר… ואני מתגלה שוב, באופן אחר

התחברות לאתר