קוביד 19 – חלום שחלמתי הלילה 25/6 23:45

26 ליוני, 2020.

אני יושבת בקבוצה עם עוד כשישה אנשים. מולנו יושב גבר בגיל העמידה ומנחה אותנו במה שנראה כמו תרגיל שאנחנו עתידים לצאת אליו. זו כאילו סדרה בטלוויזיה שבה אני גם משתתפת/שחקנית אבל לא פחות מזה צופה ואולי אפילו לא שחקנית.

המנחה אומר: “תקשיבו לי היטב, כי זה מה שהולך לקרות לכם. אתם הולכים להירדם תרדמה עמוקה וכשתעוררו תמצאו את עצמכם במציאות אחרת. הכול יהיה שונה ואתם תצטרכו להתאמץ מאוד לזכור את מה שאתם שומעים ממני כעת, כי אתם תשכחו, אם לא תצליחו לזכור, לא תצליחו לחזור ויהיה לכם מאוד מאוד קשה”. תוך כדי דיבורו אני מפעילה ריכוז אינטנסיבי ומפנימה בפה שלי את הטעם של מה שהוא אומר, כדי שאוכל דרך הטעם בפה לפתוח את הזיכרון, אני במאמץ ריכוז בחלק העליון של ראשי.

הוא המשיך בדבריו ואמר: “הווירוס יפגע בכם רק אם תחשבו שהוא אמיתי אבל אתם חייבים לזכור! קוביד 19 לא יכול לפגוע בכם. הסכנה שתימצאו בה כשתתעוררו למציאות החדשה היא שלא תצליחו לזכור את מה שאני אומר לכם: קוביד 19 לא יכול לפגוע בכם”.

בשלב הזה של החלום יש תחושה שהפתיח של הסדרה, זה שמקרינים בראשית כל פרק מסתיים וכל הדמויות נרדמות וגם אני. זו תחושה של תרדמה ונפילה במעין תעלה, כמו אל תהום הנשייה. אני מנסה בכוח להיאחז ולזכור מה האיש אמר אבל לא מצליחה. המציאות נראית אחרת, האור ברחובות צהוב כמו בסופת אבק וכולם עם ראשים כפופים ומסכות על הפה. אני מצליחה לזכור שאני צריכה לזכור משהו כדי לשרוד ולא ללכת לאיבוד, אני נאחזת בכוח בתחושה הזו שיש לי ידע שאני חייבת לא לשכוח. אני מאמצת מאוד את החלק העליון של הראש ומתרכזת מאוד בלשון ובפה כמו להעיר את הטעם של הזיכרון.

אני מוצאת את עצמי שוב בקבוצה עם כשישה אנשים במה שנראה כמו בית חולים לחולי נפש. אנחנו ישובים במעגל עם איש שיש לו ספר גדול ואני שוב מתאמצת לזכור. שוב יש תחושה שאני גם שחקנית וגם צופה בסדרה וממש עומדת מחוץ לחלון וצופה במעגל האנשים שבבית המשוגעים.

לאחר מכן אני צועדת בחברת אדם נוסף, גבר גבוה ממני ואנחנו נכנסים למעין קפסולת מתכת שעומדת על שלוש רגליים, נראה שאולי שנינו הצלחנו להבין את הדרך חזרה מחוץ לניסוי/משחק/תרגיל/שכחה. הקפסולה היא מעין מעלית דיגיטלית. רגלי כושלות וקשה לי לעמוד. אנחנו מגיעים לקומה העליונה ויוצאים ממנה.

בחוץ אני פוגשת חבר טוב ואני מספרת לו בהתלהבות שאני צופה בסדרה מעולה שבה יש קבוצה של אנשים שנכנסים למעין תרגיל ומאבדים את הזיכרון, ושהם חייבים לזכור שקוביד 19 לא יכול לפגוע בהם אם הם רוצים לחזור, כי אם יאמינו לוירוס הוא יתקוף אותם והם יהיו אבודים במטריקס הזה. אמרתי לו שאני בדיוק בתחילת הפרק השני שהם כבר איבדו את הזיכרון ועכשיו כנראה שבכל פרק הסדרה תעקוב אחרי דמות אחרת בניסוי ותראה מה קורה איתה. החבר התלהב ואמרתי שאעצור את הצפייה כדי שנוכל לצפות יחד.

באותו רגע יש ממש תחושה שאני לוחצת על כפתור ההשהיה והסדרה נעצרת כרבע שעה לתוך הפרק השני, אבל אז אני “גונבת” עוד כמה שניות של צפיה ואני רואה נחש קטן שהופך לענקי אבל משום מה הוא עוד לא מספיק מפחיד. ברור לי שצפייתי בנחש מעצבת את מפלצתיותו אבל בגלל שאני מבינה את זה אני לא מצליחה להפוך אותו למפחיד כפי שהוא אמור להיות אם הזיכרון לא היה שב אליי. אני הופכת אותו ליצור המיתולוגי של הבסליסק מהארי פוטר וגם זה נראה פתטי אז אני הופכת אותו לקוברה עצום ומסוכן שיכול לבלוע אדם אבל גם זה לא משכנע ואני סוגרת את המחשב, משהו בי כאילו לא האמין למפלצת ברגע שזכרוני חזר.

עד כאן החלום.

אני חולמת באופן אינטנסיבי מגיל שבע וזוכרת את החלומות שלי. במשך שנים רבות זה פשוט היה עולם מקביל שידעתי להיכנס ולצאת מתוכו, להתבונן בו אבל לא מעבר לזה. לפני כשתים עשרה שנים הפכתי את החלימה למקצוע. הקדשתי הרבה מאוד אנרגיה לחלימה, להבנה ולתנועה בתוכה. החיבור לחלימה הפך להיות העוגן והמצפן שלי במה שאני תפשתי ככאוס של המציאות. אם חלמתי משהו הוא קיבל יותר תוקף מן המציאות והפך למצפן שלי בג’ונגל שנקרא חיים.

לכל אדם נקודת המבט המקודשת לו והיא זו שמסייעת לו לנוע בממד הזה שנקרא מציאות. אין נקודת מבט נכונה או פחות מקודשת.

בשבועות האחרונים חשתי שאיני יודעת היכן המציאות נמצאת. הרגשתי שכל הפלנטה נמצאת בחלימה. נקודת המרכז של המציאות כמו זזה ממקומה ומתקיים מאבק אלים על הסיפור והכיוון שבו היא תתקבע מחדש.

נקודות המבט כל כך שונות ומנוגדות שהקונצנזוס על מציאות אחת שלה פנים רבות התחלף בפנים רבות נעדרות מציאות. בתוך הפנים הרבות נעדרות המציאות הבנתי שהדבר היחיד שיכול לסמן את הדרך הוא מי אני בתוך ההוויה המתהווה. לזכור מי אני, או לבחור מי אני, ממה אני מונעת, איזה חלק אני רוצה להיות בתנועה הזו.

זה מתאפשר כעת יותר מתמיד משום שנקודת המאסף של תפישת המציאות בתודעה האנושית נעה ממקומה הקבוע. זה בסדר גודל עצום. זו טלטלה חריגה במסגרת ההיסטוריה האנושית. גדולה ממלחמות העולם. מלחמות יודע המין האנושי משחר היווצרו, מלחמות העולם של המאה העשרים היו לא יותר מביטוי גדול לכך. כעת המלחמה אינה על טריטוריה או משאבים אלא  איזו תפישת עולם תנצח ותהפוך למרכז נקודת התפישה האנושית.

אירוע כזה מתרחש בעולם פעם בכמה עשרות אלפי שנים. זה דומה מאוד במאפיינים שלו למה שהאינדיאנים ניבאו לסוף שנת אלפיים ושתים עשרה. העולם הוסט מצירו להזיה שמאפשרת לאחדים להתעורר ולהשתחרר ואחרים היא תסחף לתרדמת וחלום חדש.

אין פה טוב ורע, רק אפשרויות.

מצב זה של מציאות כהזיה, בו אין עוד נקודת מרכז ברורה שיתר הנקודות מתארגנות ביחס אליה, היא רגע של חופש עבור כל אחד לזכור מיהו ולא להיות מוגדר יותר על ידי המציאות. זה השער החוצה מהגדרה חיצונית של הפרט נוכח הקונצנזוס להגדרה פנימית של הפרט נוכח הזיכרון של מיהו.

בשערי בית הספר ביוון נכתב “דע את עצמך”. נקודת המאסף האנושית זזה ובשער הזה יש מי שיצא החוצה ויש מי שישכח שוב ויאבד במטריקס החדש של הוירוס.

הוירוס הוא כמובן גם מטפורה לרגע הזה שבו אתה שוכח מי אתה והולך לאיבוד בכוחות זרים. 

תודה לשרון בן שמואל מעיין על התמונה.

לתגובה

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

שפה בשבילי היא כלי לזרימת אנרגיה. היא ערוץ או מתווה, או אפליקציה שהמבנה שלה מייצר תנועה, מזין או מזרים תדר מסוים בתוכי ובעולם.
 
בשבילי שפה אינה סיפור, אלא ערוץ להבנה של תדרים שונים וכלי לנגישות. כמו שישנם עזרי נגישות לאנשים חרשים או אנשים עוורים, כך השפה היא כלי נגישות לאדם לשהגיע לעולם ואינו יודע מיהו ולאן הגיע.
 
השפה אינה מגלה לאדם מיהו, והיא גם אינה מגלה מהו העולם, אבל היא מציעה אפשרויות לגבי מה אפשר לעשות בעולם כאדם.
 
בעידן הקודם השאלה-תמיהה הייתה, מי אני, מאין באתי, לאן אני הולך, מתוך הנחה אולי שייש אני, שייש מקום ממנו הגעתי ומקום אליו אנחנו מגיעים. כל המבנה של התהיה הוא לינארי, מניח מקור, יעד, וקיום של הוויה תופשת. כמה אלפי שנים אחרי שהתהיות האלו הורהרו עד דק, לא נראה שהתקדמנו עם תשובה, אבל קיבלנו לא מעט ספקולציות או נקודות מבט
 
השאלה שאותי מעניינת היא לא מי אני, או מאין הגעתי ולאן אני הולכת, אלא מה אני יכולה לעשות, להרגיש, לחוות, לחולל
 
דבר ממה שאעשה, ארגיש, אחשוב, אחווה או אחולל אינו מגדיר אותי או את העולם, וכל דבר שאעשה או אחווה או אחולל ישפיע על יכולת התפישה שלי אפשרויות חדשות של קיום
 
כל מילה מבחינתי היא עולם, שפה, מערכת שמאפשרת לי חוויה, שינוי, התפתחות
 
על פי תפישתי כל מילה היא ביטוי לתדר שהוא מובחן באיכות שלו מתדרים אחרים ויש לו מכנים משותפים
 
למשל המילה עקרב, באה לציין יצור מסויים שמתקיים בממד הזאולוגי, אבל כשאני מרשה לעצמי להתקרב למילה, לאיכות, לעקרב, אני מזהה תבנית אנרגטית מסויימת שתומכת באחד מממדי הקיום שלי. העקרב למשל הוא תדר, או אפליקציה שכשאני עובדת איתה אני מזהה את המקום שלו בגוף שלי (כי כל דבר שאני תופשת מתקיים גם בתוכי) וכשאני מפעילה אותו בתוך הגוף שלי יש לי גישה למה שיכול להיות מכונה כגביע הקדוש או מעיין הנעורים, או מיים טהורים מחדשי תודעת חיים. ההכרות עם השפה של העקרב, האפליקציה המבנה, הזרימה שלו מפגיש אותי עם עצמה של התחדשות כוח חיים ואני יכולה להפעיל אותה כמתג
 
המילה אלוהים למעשה מקיימת עולם שלם של הנחות, למשל, איכות שאינה נתפשת באופן ישיר בחומר אבל מארגנת את הקיום באופן שאינו מזדהה באופן מוחלט עם החומרי (במידה ונאמין שאיכות כזו קיימת) ובמידה ולא נאמין שאיכות כזו קיימת היא עדיין מקיימת את המבנה החומרי באופן אחר כלא קיימת
 
כל מילה שאנו תופשים היא קואורדינטה במפה העצומה של הגלקסיה שהיא אנחנו. להיכנס לתוך המילה, ולצלול אל תוך העולם שהיא מאפשרת זה לגעת בעצמנו בעוד אופן
 
מלאך, נשמה, אלוהים, עקרב, הר, כוכבים, אש, מים, אדמה, לוחם, חולם, סליחה תודה, כל איכות כזו אם שייש לה ביטוי פיזי ואם לא, היא איכות מקור שיש לה תבנית אור מטאפיזית, מקום בגוף, רשת אנרגטית שאפשר להפעיל בתוכנו ממש כמו שמפעילים אפליקציה בטלפון
 
הגוף האנושי הוא כמו גלקסיה עצומה, אפשר להגיד “כוכבים”, “תאים”, ואפשר לומר: גמל שלמה, חגב, נמלה, צרצר,…. הם אולי דומים אבל גם שונים מאוד אחד מהשני וכל אחד מעניק הבנה מיוחדת של אפשרויות השימוש בהכרה, הרחבת התודעה ותפעול מושכל יותר של הגוף, שמאפשר עוד התגלות
 
אני חוקרת לא מעט איכויות/ מילים/ אפליקציות לאורך השנים בעבודה אנרגטית מוקפדת ואינטנסיבית על עצמי. אני עכבר הנסיונות של עצמי, אני המעבדה, החוקר, התצפיתן, ואני כל הזמן משתנה, מתגלה, מתאפשרת
 
השנה אני הולכת לנסות ללמד חלק מהתהליכים הללו במסלול השנתי. כשכתבתי שהמסלול השנתי יעסוק בשפות קיבלתי כל מיני תגובות שלימדו אותי שאני צריכה אולי להסביר עוד קצת במה עוסקת שנת הלימודים.
לא נעסוק באותיות. נעסוק במודלים אנרגטיים שמחברים גוף ותודעה לשימוש מושכל יותר בגוף שלנו.
 
אין תכלית ללימודים במובן הישיר, כי אין באמת לאן ללכת, אבל היכולת לתפעול מושכל מביאה איתה הרבה חדווה, חירות ובריאות, גם אם היא יכולה להיות מאוד מאוד מאתגרת. זה לחיות כל הזמן בתפר שבין החלום למציאות, האפשרות וההגשמה, בנביעה האינסופית שההכרה שלנו יכולה לתפוש ולחוות ולהתפתח מתוכה
 
חלק מהשפות שנלמד: שפת הנשמה, שפת הנפש, שפת האלוהות, שפת האהבה, שפת המלאכים, שפת הגאולה, שפת הטבע, שפת הזמן, תדרים של איכויות הוויה מהטבע ומהגלקסיה, ועוד….
 
זה לא מי אני, זה מה אני יכולה להיות, לרגע, לפני שהוא מתחלף ברגע אחר… ואני מתגלה שוב, באופן אחר

התחברות לאתר