דף הבית » פוסט » מעבר הנפש והתודעה לממד חדש

מעבר הנפש והתודעה לממד חדש

הרבה מדובר בעידן הזה על מעבר לממד חמש,

במיתוס השמאני של שבעת העולמות מדברים על מעבר מן העולם הרביעי של ההפרדה לעולם החמישי של ההארה.

כשאני מתבוננות במעבר הזה בין ארבע לחמש אני רואה שני תהליכים אותם תיארתי גם בספרי עץ החיים בצורה מאוד מתומצתת.

הנפש הקולקטיבית, מבנה התפישה של החיים, העבר והעתיד, עוברת כעת מממד התפישה של 2 כממד מכונן לממד התפישה של הספרה 3. המשמעות של זה היא התעלות אל מעבר לכוחות חיים קמאיים והישרדותיים, לתפישת חיים שהאלוהות או האור שבה הוא אינטגרטיבי למציאות.

זו תפישת קיום שבה האש והמים אינם ניגודים, המים מולידים אש חדשה בכל רגע והאש מטהרת את המים בכל רגע, גביע החיים המקודש בהתגלמותו, בגוף הפיזי שלנו מתממש בכל רגע.

המעבר הזה של הנפש התופשת את עצמה מ2  ל3 מלווה במעבר וחיווט התודעה הקולקטיבית מממד בו הספרה המכוננת שלו היא 4 לממד בו הספרה המכוננת שלו היא 5.

זה אומר שאם במשך עידן קידשנו איכויות המיוצגות בארבע, כמו איזון, יציבות, ביטחון, חוזק, ולמעשה ייצוב התודעה על נקודה קבועה שהכול קורה ביחס אליה, המעבר ל5 מייצר הזדהות עם תנועה.

5 הוא הגלגל, ולכן המודעות שהוא מבטא אינה תומכת ביציבות אלא בשינוי ותנועה כפלטפורמה להתפתחות. זה מערער את המבנה של היחסיות, משבש את תפישת הערך והמרחק וזו למעשה רעידת אדמה לכל המבנים היציבים שבנינו כבית בעולם שקראנו לו מציאות.

איזון כאיכות של בריאות נפשית מתחלפת בגמישות, יכולת לתנועה והסתגלות. ממד ארבע נתן מבנים יציבים, ממד 5 נותן אינטגרציה של אור וחומר. 2 בנפש ו4 בתודעה ייצבו מצב של פיצול ואיזון, מתח ושאיפה ליציבות.

3  בנפש ו 5 בתודעה נותן מצב של התעלות ותנועה, הוא אינו מבטא קוטביות או פיצול ומקרב אותנו ללימוד של האחדות לא כמצב קבוע אל האחדות כמצב של תנועה.

זו הייתה אחת ההבנות הכי בהירות שחוויתי בכתיבת עץ החיים,

ובינתיים, מאחלת לכולנו להסתגל בקלות לשינוי שעוד ממשיך לפלס בתוכנו דרך.

7 לנובמבר, 2022

כתיבת תגובה

בית הספר ללימודים אזוטריים

התחברות לאתר

דברו איתנו

התחברות באמצעות לינק חד פעמי

דילוג לתוכן